Ülekaalulisus võib olla eluohtlik mitmete terviseprobleemide tõttu. Siin on viis peamist põhjust, miks ülekaalulisus võib olla tervisele ohtlik:

  1. Südame- ja veresoonkonnahaigused: Ülekaalulisus suurendab oluliselt südame- ja veresoonkonnahaiguste riski, sealhulgas südameatakk, insult ja kõrge vererõhk. Liigne rasvumine mõjutab veresoonte tervist, suurendades südame-veresoonkonna haiguste tekkeriski.
  2. Diabeet: Ülekaalulisus on peamine 2. tüüpi diabeedi riskitegur. Liigne kehakaal võib põhjustada insuliiniresistentsust, kus keha rakud ei reageeri normaalselt insuliinile, mis reguleerib veresuhkrut. See suurendab diabeedi riski ja võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.
  3. Hingamisprobleemid: Ülekaalulisus võib põhjustada hingamisprobleeme, eriti uneapnoed, kus hingamine katkeb lühiajaliselt une ajal. See seisund suurendab südamehaiguste ja insuldi riski ning võib viia päevase unisuse ja väsimuseni.
  4. Liigeseprobleemid: Liigse kehakaalu kandmine koormab liigeseid, eriti põlvi, puusi ja selga. See võib põhjustada osteoartriiti, kus liigesekõhre kulumine põhjustab valu, jäikust ja liikumispiiranguid.
  5. Vähirisk: Ülekaalulisus on seotud mitmete vähitüüpidega, sealhulgas rinna-, emaka-, käärsoole- ja neeruvähiga. Rasvarakud võivad toota põletikulisi ühendeid, mis suurendavad vähiriski ning mõjutavad keha hormonaalset tasakaalu, mis omakorda võib soodustada vähirakkude kasvu.

Need on vaid mõned näited, kuidas ülekaalulisus võib mõjutada tervist ja suurendada eluohtlike haiguste riski. Tervisliku kehakaalu säilitamine on oluline ennetav meede, mis võib aidata vähendada nende terviseprobleemide riski.

 

KUIDAS MA SAAN TEADA, KAS MA OLEN ÜLEKAALULINE?

Ülekaalulisuse mõõtmiseks on mitmeid meetodeid, ja oluline on arvestada mitme erineva näitajaga, mitte tugineda ainult ühele. Siin on mõned levinumad meetodid, mis võivad anda sulle aimu, kas oled ülekaaluline:

 1. Kehamassiindeks (BMI): BMI on levinud mõõdik, mis kasutab sinu kaalu ja pikkuse suhet. Seda arvutatakse valemiga kaal (kg) / (pikkus meetrites)². BMI väärtused on jagatud kategooriatesse, nagu alakaal, normaalkaal, ülekaal ja rasvumine.
  • BMI alla 18,5: Alakaal
  • BMI 18,5–24,9: Normaalkaal
  • BMI 25–29,9: Ülekaal
  • BMI 30 ja rohkem: Rasvumine
 2. Vööümbermõõt: Liigne rasv kõhupiirkonnas on seotud terviseriskidega. Kui sinu vööümbermõõt on meestel üle 102 cm ja naistel üle 88 cm, võib see näidata kõhuõõne rasvumist.
 3. Keharasva protsent: Keharasva mõõtmine võib olla täpsem kui ainult kaalu ja pikkuse arvestamine. See võib hõlmata spetsiaalseid kaalumiseadmeid, nagu bioimpedantsanalüsaatorid või dual-energy X-ray absorptiometry (DXA).
 4. Visuaalne hindamine: Peegli ees seistes või enda pilti vaadates võid saada üldise ettekujutuse oma kehast. Kui märkad olulisi muutusi või koged terviseprobleeme, võib see olla märk ülekaalulisusest.

On oluline mõista, et need meetodid on üldised juhised ning individuaalsed erinevused, näiteks lihasmass või kehaehitus, võivad muuta neid mõõtmisi vähem täpseks. Samuti ei pruugi need meetodid arvestada terviseriske, mis võivad olla seotud keha rasvaprotsendi jaotumisega.

Kui oled mures oma kehakaalu või tervise pärast, soovitame Sul pöörduda Liina poole https://www.kalliskeha.ee/et/c/toitumine. Tema saab anda sulle spetsiifilisemat ja isikupärastatud nõu vastavalt sinu tervisele, elustiilile ja eesmärkidele.

 

KUIDAS ALUSTADA KAALULANGETUSEGA?

Kaalulangetuse alustamine võib olla väljakutse, kuid siin on mõned üldised sammud, mis võivad aidata sul alustada:

 1. Sea realistlikud eesmärgid: Määra endale saavutatavad ja mõõdetavad eesmärgid. Ära oota liiga kiireid tulemusi, sest püsiv kaalulangetamine nõuab aega ja järjepidevust.
 2. Tee tervislikke toiduvalikuid: Söö mitmekesiselt ja tasakaalustatult. Kesksel kohal peaksid olema köögiviljad, puuviljad, täisteratooted, tervislikud rasvad, valgurikkad toiduained ja piiratud koguses loomsed saadused.
 3. Jälgige portsjoneid: Oluline on jälgida toiduportsjoneid ja vältida ülesöömist. Mõnikord võib lihtne muudatus, näiteks väiksemate taldrikute kasutamine, aidata kontrollida söödud koguseid.
 4. Joo piisavalt vett: Vesi aitab hoida sind hüdreeritud ja võib aidata kontrollida näljatunnet. Mõnikord võib organism segi ajada janu näljaga.
 5. Liigu regulaarselt: Füüsiline aktiivsus on oluline kaalulangetamise ja üldise tervise jaoks. Alusta väikeste muudatustega, näiteks jalutuskäikudega, ja suurenda intensiivsust järk-järgult.
 6. Pidage toidupäevikut: Jälgige, mida sööte ja milliseid toitumisharjumusi omate. See võib aidata tuvastada võimalikke probleeme ja teha vajalikke muudatusi.
 7. Vähenda töödeldud toidu tarbimist: Töödeldud toidud ja suhkrurikkad joogid võivad suurendada kalorite tarbimist ning põhjustada kiireid veresuhkru taseme kõikumisi. Keskmiseks valikuks on eelistada värsket ja looduslikku toitu.
 8. Magusta mõistlikult: Kontrolli maiustuste tarbimist ja eelista tervislikumaid alternatiive, näiteks puuvilju.
 9. Söö regulaarselt: Ära jäta eineid vahele, et hoida ainevahetust stabiilsena. Söömine regulaarsetel aegadel võib aidata kontrollida ka näljatunnet.
 10. Ole kannatlik: Kaalulangetamine võib võtta aega. Ära heitu, kui tulemused ei ole kohe nähtavad. Oluline on keskenduda tervislikele harjumustele ja pikaajalistele muutustele.

Enne igasuguste muutuste tegemist oma dieedis või elustiilis on soovitatav konsulteerida arsti või toitumisspetsialistiga, et tagada, et valitud meetodid on sinu tervisele ohutud ja sobivad sinu individuaalsete vajadustega.

 

MIKS VALIDA VEGAN TOIT KAALULANGETAMISEKS?

 

Vegan toitumise valimisel kaalulangetamiseks võib olla mitmeid potentsiaalseid eeliseid, kuid tuleb meeles pidada, et ükski dieet ei sobi kõigile ning oluline on säilitada tasakaal ja tagada toitaineterikas toitumine. Siin on mõned põhjused, miks mõned inimesed valivad vegan toidu kaalulangetamise strateegiana:

 1. Vähem kaloreid: Taimsetes toitudes on sageli vähem kaloreid kui loomsetes saadustes. Puu- ja köögiviljad, teraviljad, pähklid ja seemned pakuvad küllaldaselt toitaineid, kuid võivad sisaldada vähem kaloreid ja rasva võrreldes mõne loomset päritolu toiduga.
 2. Kõrge kiudainesisaldus: Taimsetes toitudes on sageli rohkelt kiudaineid, mis võivad aidata kaasa täiskõhutunde tekkimisele. Täiskõhutunne omakorda võib vähendada soovi süüa liigseid kaloreid, aidates kaalulangetamisel.
 3. Vähem küllastunud rasvu: Taimne toitumine võib olla seotud madalama küllastunud rasvade tarbimisega, kuna loomsed saadused sisaldavad sageli rohkem küllastunud rasvu. Madalam küllastunud rasvade tarbimine on seotud südame tervise parema säilitamisega.
 4. Tervislikud valikud: Taimetoitlus võib soodustada tervislikumaid toiduvalikuid, kuna see rõhutab värskete puu- ja köögiviljade, täisteratoodete, pähklite ja seemnete tarbimist. Need toidugrupid pakuvad mitmekesist toitainete valikut, mis võib toetada üldist tervist.
 5. Võimalik kaalulangemise kiirendamine: Mõned uuringud on näidanud, et taimetoitlus võib olla seotud kaalulangemise kiirenemise või kehakaalu säilitamisega, kuid see sõltub individuaalsetest eelistustest ja toitumisharjumustest.

Kui kaalulangetamise eesmärgil valitakse vegan toitumine, on oluline tagada, et dieet oleks tasakaalus ja sisaldaks kõiki vajalikke toitaineid. Konsulteerimine toitumisspetsialisti või arstiga võib aidata tagada, et toiduvalik katab organismi vajadused.

Untitled design-5.png

 

MIKS ON TÕHUS KAALU LANGETADA KOOS KEHAHOOLDUSTEGA?

 

Kaalulangetamine koos kehahooldustega võib olla hea mõte mitmel põhjusel:

 1. Tervisliku eluviisi edendamine: Kaalu langetamine ja kehahooldus on osa tervislikust eluviisist, mis võib vähendada haiguste riski ja parandada üldist heaolu. Kehahooldus hõlmab tavaliselt füüsilist aktiivsust, toitumise korrigeerimist ja tervislikke harjumusi, mis toetavad kaalulangetamist.
 2. Keha toonimine: Kaalu langetamine võib kaasa tuua kaotatud kehakoormuse, kuid võib jätta järele lõtvunud naha ja lihased. Kehahooldus aitab tugevdada lihaseid, suurendada keha toonust ja parandada välimust.
 3. Enesehinnangu ja enesekindluse tõstmine: Kehahooldus võib aidata inimestel tunda end paremini oma kehas ja suurendada enesekindlust. Kaalu langetamine ja kehahooldus võivad aidata parandada välimust, mis omakorda võib suurendada enesehinnangut ja enesekindlust.
 4. Pikaajaliste tulemuste saavutamine: Kaalu langetamine üksi võib olla efektiivne, kuid kui seda kombineerida kehahooldusega, võib see aidata tagada pikaajalised tulemused. Kehahooldus aitab säilitada tervislikke harjumusi ja ennetada kaalu taastumist.
 5. Üldine heaolu parandamine: Kehahooldus võib parandada vereringet, une kvaliteeti, stressi taset ja vaimset tervist. Kombinatsioon kaalu langetamisest ja kehahooldusest võib aidata parandada üldist heaolu.

Siiski on oluline meeles pidada, et kaalu langetamine peaks alati olema tervislik ja jätkusuutlik protsess ning selleks on oluline teha koostööd tervishoiuprofessionaalidega, kes saavad anda individuaalseid nõuandeid ja jälgida teie progressi. Samuti tuleks kehahooldust läbi viia ohutult ja vastavalt individuaalsetele vajadustele.

 

Minu Kallis Keha salong pakub Sulle individuaalset paketti, mis sisaldab nii vegan toitumist kui ka kehahooldusi, mis on välja valitud vastavalt Sinu keha vajadustele.

Minu Kalli Keha „Kauniks, saledaks ja terveks“ grupp alustab juba 14. märtsil ning saadaval on vaid 20 kohta! Märts on parim aeg kaalulangetusega alustamiseks ja keha vormimiseks.

 

Meie salong on kindel valik, kui otsite professionaalseid ja kvaliteetseid kehahooldusteenuseid. Pakume mitmeid põhjuseid, miks just meie peaksime olema teie esimene valik kehahoolduste ja iluhoolduste osas.

 1. Kogenud meeskond: Meie salongi meeskond koosneb kogenud ja kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistidest, kellel on aastatepikkune kogemus erinevate kehahoolduste ja iluprotseduuride valdkonnas. Meie ekspertide teadmised ja oskused tagavad teile parima võimaliku teeninduse.
 2. Individuaalne lähenemine: Mõistame, et iga klient on ainulaadne, ja seetõttu kohandame igat kehahooldusteenust vastavalt teie individuaalsetele vajadustele ja eesmärkidele. Teie rahulolu ja heaolu on meie jaoks esmatähtsad.
 3. Tipptasemel seadmed ja tooted: Meie salong kasutab ainult kõrgekvaliteedilisi tooteid ja tipptasemel seadmeid, mis tagavad efektiivsed ja ohutud tulemused. Oleme pidevalt kursis uusimate tehnoloogiliste arengutega, et pakkuda teile parimat teenust.
 4. Laia valik teenuseid: Meie teenuste hulka kuuluvad erinevad kehahooldused, nagu massaaž, nahahooldus, kehakoorimine, tselluliidi vähendamine ja palju muud. Meil on midagi pakkuda igale maitsele ja vajadusele.
 5. Lõõgastav keskkond: Meie salongi õhkkond on loodud teie mugavuse ja lõõgastumise tagamiseks. Oleme loonud hubase ja sõbraliku keskkonna, kus saate nautida rahustavat kehahooldust ja vabaneda igapäevastest muredest.
 6. Taskukohased hinnad: Pakume konkurentsivõimelisi hindu, et muuta kvaliteetne kehahooldus kättesaadavaks kõigile. Usume, et ilu ja heaolu ei peaks olema kallis luksus.

Valides meie salongi oma kehahoolduste ja iluprotseduuride jaoks, saate kindel olla, et olete usaldanud oma keha hooldamise kogenud professionaalidele, kes hoolivad teie heaolust. Ootame teid meie salongis ja lubame pakkuda teile parimat teenust ning unustamatut kogemust.

Minu Kalli Keha „Kauniks, saledaks ja terveks“ grupp alustab juba 14. märtsil ning saadaval on vaid 20 kohta! Märts on parim aeg kaalulangetusega alustamiseks ja keha vormimiseks.

 

Koos grupiga kaalu langetamine võib olla motiveerivam mitmel viisil:

 1. Sotsiaalne tugi: Grupis osalemine pakub sotsiaalset tuge ja toetust. Kaalu langetamine võib olla väljakutse, ja kui teil on grupp inimesi, kes jagavad teie eesmärki, saate üksteist motiveerida ja toetada. Teate, et te pole üksi oma pingutustes, ning saate jagada nii edusamme kui ka raskusi.
 2. Konkurents ja vastastikune innustamine: Grupiga koos kaalu langetades võib tekkida tervislik konkurents, mis võib innustada teid pingutama rohkem ja püsima eesmärkidel. Kui näete, et teie kaasosalised teevad edusamme või saavutavad eesmärke, võib see teile motivatsiooni pakkuda.
 3. Struktureeritud programm: Paljud kaalu langetamise grupiprogrammid pakuvad struktureeritud lähenemist, mis sisaldab nõuandeid, toitumisjuhiseid ja treeningplaane. See annab teile selge tee eesmärkide saavutamiseks ja aitab teil püsida fookuses.
 4. Vastutus: Grupiga liitumine paneb teid vastutama oma kaasosaliste ja grupi ees. Kui teil on kaaslased, kes ootavad teid treeningule või jälgivad teie edusamme, võib see motiveerida teid kohusetundlikumalt järgima oma plaani ja eesmärke.
 5. Ideede ja kogemuste vahetamine: Grupis saate jagada ideid, kogemusi ja parimaid tavasid kaalulangetamisel. See võib avada uusi lähenemisviise ja aidata teil leida viise, kuidas oma eesmärke saavutada.
 6. Toetus mitmesugustes olukordades: Grupp võib pakkuda toetust ka raskemates olukordades, näiteks siis, kui tekib tahtmine kiusatusi järgida või kui tekib motivatsiooni langus. Grupikaaslased saavad teid julgustada ja aidata leida lahendusi.

Kokkuvõttes võib grupiga kaalu langetamine olla motiveerivam, kuna see pakub teile toetust, vastutust, struktuuri ja võimalust jagada kogemusi. Siiski on oluline valida sobiv grupp ja programm, mis vastavad teie eesmärkidele ja vajadustele ning pakuvad teile tuge ja inspiratsiooni.

Paketi leiad siit: https://www.kalliskeha.ee/et/a/grupi-pakett-kolme-kuuga-vormi