Iga inimese keha on erinev, samuti ainevahetusprotsess. See, kuidas meie keha kaloreid kütuseks kulutab, oleneb väga paljudest faktoritest, kõige olulisem neist on toidu kvaliteet! Ole teadlik, milline toit on sinu kehale hea ning kuidas see aitab kaasa ainevahetusprotsessile ja üldisele tervisele.

Kaloril ja kaloril on väga suur vahe ning just seetõttu ei anna nende lugemine kaalulangetusel soovitud tulemust.

Kaloridefitsiiti toetav dieet on väga populaarne ning see levib koos teadmisega, et sissesöödud ja kulutatud kalorite miinusesse viimine alandab kehakaalu. Tegelikult see päris nii lihtne pole. Sageli tähendab selline dieet võimalikult madala kaloraažiga (ka ületöödeldud) toite ning saamata jäävad vajalikud vitamiinid ja mineraalid, tekitades sellega ainevahetus- ja terviseprobleeme.

Toit suudab meie kehas palju korda saata, mõjutades veresuhkrutaset, jääkainete väljutamist, vedelikubilanssi, rakkude hapnikuga varustamist jpm. Võtame näiteks vahepala. Võid võtta toidukordade vahele paar kommi umbes 200 kilokalori ulatuses. Mida organism sellest saab? Mitte midagi head. Veresuhkur tõuseb kiiresti üles ning näljatunne hoopis tõuseb. Lisaks võib magusa tarbimine lüüa sassi keha mikrobioomi, surudes maha head bakterid ja suurendades halbade hulka. See omakorda takistab normaalset seedeprotsessi ja tekitab kõhuprobleeme. Erilisi vitamiine ja mineraale samuti kommist ei saa. Samas võid 200 kilokalori ulatuses valida vahepalaks hoopis punast kapsast ja kurki koos hummusega. Portsjon on paarist kommist tunduvalt suurem ning keha saab vajalikke aineid, mis kiirendavad ainevahetusprotsessi, täidavad pikemalt kõhtu ning eemaldavad mürkaineid.

 

Punane kapsas on suurepärane toit, kui soovid alandada kaalu ja puhastada keha. See sisaldab rohkelt c-vitamiini ja organismis lõhustumatuid kiudaineid, mis omakorda haaravad seedeelundkonnast kaasa vabasid radikaale ja jääkaineid. Kapsas leidub palju seedeensüüme (eriti hapukapsas), mis aitavad tasakaalustada mikrobioomi.

Seega on kaloril ja kaloril väga suur vahe!

Kehakaalu langus ja üldine hea tervis on kombinatsioon kvaliteetsest toidust, heast unest, balansseeritud hormoonidest, liikumisest ja hingamisest. Väga suurt rolli mängib ka vaimne tervis ja psühholoogiline ettevalmistus kaalulangetusprotsessiks.

Kaalu alandamist võiks alustada minimaalselt üheksa päeva kestva keha ja maksa puhastava menüüga. Ideaalne oleks maksapuhastusmenüüd jälgida 30 päeva, kuid üheksa päevaga hakkavad maksarakud juba taastuma. Selle aja jooksul organism puhastub ning kaalulangetus on oluliselt efektiivsem.

Toit peab olema tasakaalus Keha kasutab peamise kütuseallikana süsivesikutest saadavat suhkrut. Seejärel läheb valkude ehk tegelikult sinu lihaste kallale, kuna dieedi ajal on sealt lihtsam energiat kätte saada kui talletunud rasvast. Kui toit pole tasakaalus, võib tekkida nõiaring, kus keha võtab puuduoleva kütuse lihastest ning süües ehitab lihast jälle tagasi. Nii keha tegelikult rasvapõletuseni ei jõuagi ning tekib olukord, kus inimene pingutab ja toitub enda arvates hästi, kuid kaal ei lange.

Seetõttu tuleb endale teadvustada, et toidulaud peab olema tasakaalus ning süsivesikute või rasvade menüüst eemaldamine ei toimi. Tea, mis on sinu kehale hea!

Kui oled teadlik sellest, kuidas toit sinu keha mõjutab, on juba ka psühholoogiliselt lihtsam õigesti toituda. Uuri, mida teevad porgand, kapsas, küüslauk, greip, brüsseli kapsas, rohelised lehelised jpm juur- ja puuviljad sinu keha heaks.

Untitled design-19.png (2.92 MB)

Lisaks on väga oluline teada, milliseid toite koos tarbida, et saavutada parim tulemus. Seda eriti siis, kui kannatad mõne tervisehäda käes.

Uus innovaatiline kehasalong Minu Kallis Keha! Et kaalulangetus ja kehavormine annaks parima tulemuse, on esimest korda Eestis kokku toodud meditsiin, toitumisteadus, kehaprotseduurid ja kirg naisi aidata ning märtsis avab uksed Tallinnas, Kalaranna kvartalis uus merevaatega kehasalong Minu Kallis Keha.

Mida millega koos süüa ja mida omavahelises koosluses vältida on teadus! Kaalulangus ja kehavormimine oleneb väga paljudest koostoimivatest faktoritest ning meie vaatame sinu tervise ja elustiili suurt pilti ning juhendame sind just individuaalselt.

Näiteks: sa magad halvasti, aga uni on teadagi väga oluline. Lisame sinu menüüsse õhtuti bataati, kirsse ja teisi loodulikku melatoniini sisaldavaid ained, et une kvaliteet tõuseks.

Samuti õpetame sulle hingamisharjutusi, sest just hapnikupuudus on üks halva une põhjustajatest! Selle tulemusena sa toitud paremini, keha on hapnikuga rikastatud, sa magad paremini ning kaal langeb oluliselt lihtsamini!

Just nii läheneme igale terviseprobleemile väga individuaalselt, kuid pakume ka grupipaketti, kus toome kokku sarnaste muredega naised, et olla üksteisele toeks, jagada kogemusi, tulemusi, muresid, leida uusi tutvusi ning tekib väike konkurents, et allaandmine nii lihtsalt ei tuleks.

Märtsis alustab kaalulanagetajte grupp, millesse on veel saadaval mõned kohad! Märts on looduse järgi parim aeg alustada kaalulangetusega, sest pikk külm talv hakkab seljataha jääma, päevad on oluliselt valgemad ja pikemad ning keha ei pea elama enam stressis, kus igat rasvarakku tuleb kinni hoida kütuse varuna!

Vaata lisaks ja registreeru kohe: https://www.kalliskeha.ee/et/a/uue-aasta-lubadus 

Meie tervishoiu- ja toitumisspetsialist Liina Normet tegeleb iga inimesega ka grupipaketi puhul personaalselt. Esimesel kohtumisel võetakse põhjalik anamnees, et selgitada välja tervislik seisund ja elustiil, mured ja rõõmud ning seejärel suunatakse vajadusel vereanalüüsidele. Alles siis koostab ta põhjaliku toitumiskava, mis on just sulle mõeldud.

Toitumiskava toetavad nii koolitused, jooga, kehaprotseduurid masinatega kui ka grupikohtumised. Paketis sisaldub 30 protseduuri ja nende valiku paneb just sinu keha ja soove arvestades kokku meie salongi protseduuride spetsialist Kadi Tedremäe.